24° Açık

30 AĞUSTOS YOKTAN VAR OLDUĞUMUZ ZAFERDİR

Gündem - 30 Ağustos 2021 01:03 A A

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Büyük Zafer’in yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erkek mesajında şunları söyledi:

“Yoktan var olduğumuz, herkesin ‘bitti’ dediği zamanda yeniden ayağa kalktığımız, Çanakkale Zaferi’ni tamamlayarak Cumhuriyete giden yolu açan Başkomutanlık Meydan Muharebesi tarihimizin dönüm noktalarında biridir.

Emperyalizmin her türlü oyununa ve ‘memleketin dahilinde iktidara sahip olanların’ yabancılarla işbirliğine karşı duruşun adıdır 30 Ağustos.

‘Silah yok’ dediklerinde ‘bulunur’, ‘ordu yok’ diye söylendiğinde ‘kurulur’ diye inançla yola çıkmış bir kadronun, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasının sonucudur Büyük Zafer.

Bu zaferi kutlamak, topraklarımızda yaşayan vatandaşlarımızın hakkıdır. 30 Ağustos Zaferi, askeri olduğu kadar siyasi adımlarla ilerlemiştir. Savaş döneminde olmasına ve karizmatik liderliğine rağmen Atatürk, ‘şahsım’ dememiş Meclis’ten geçici süreliğine aldığı Başkomutanlık yetkisiyle orduyu savaşa hazırlamıştır. Savaş sürerken bile Meclis merkez olmuştur. Bu tutum siyasi tarihimiz açısından da oldukça önemlidir.

Büyük Zafer’in yıl dönümünde Ebedi ve Tek Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, cephede ya da gerisinde mücadele veren kahramanları saygıyla anıyoruz. Büyük Zafer kutlu olsun!”

Gündem - 01:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.