24° Açık

ÇOMÜ, Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarında Tanıtıldı

Genel - 13 Ağustos 2021 02:08 A A

YÖK çatısı altında ilki geçen yıl gerçekleştirilen ve 200 yükseköğretim kurumunun yer aldığı  Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, tercih yapacak öğrencilere tanıtıldı.

Covid-19 salgını sürecinde üniversite tercihi yapacak öğrenciler için olası riskleri en aza indirgeyerek onları üniversitelerle buluşturmak amacıyla YÖK tarafından düzenlenen “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2021” dört gün boyunca 09.00-17.00 saatleri arasında ÇOMÜ Rektörlük Senato Salonundan bir internet platformu üzerinden gerçekleştirildi.

Üniversiteler, kendilerine ayrılan platformlarda çeşitli tanıtım broşürleri, afişler, kılavuzlar, video içerikleri ve canlı etkinlikler ile aday öğrencilere yönelik tanıtım fırsatı buldular.

Sanal fuarda temsilci olarak görev alan personelimiz, aday öğrencilerden gelen çeşitli konulardaki mesajlara 4 gün boyunca anında cevaplar vererek onları; şehir, üniversite, öğrenci toplulukları, yarı zamanlı çalışma imkânları, burs ve barınma imkânları, Erasmus ve diğer yurt dışı fırsatları, bölümler ve harçlar hakkında bilgilendirdiler.

ÇOMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, ÇOMÜ Rektörlük Senato Salonundan bir internet platformu üzerinden gerçekleştirilen fuarı yerinde gözlemleyerek fuarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü personeli Eylem Tuna Çoban’ın koordinatörlüğünü yürüttüğü Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarında; Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Şef. V. Tamer Işık, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığından Berçem Abul Gümüş, Dış İlişkiler Koordinatörlüğünden Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Ali Emrah Tokatlıoğlu ile Öğrenci Danışmanı Kerem Kaymaz, Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünden Gökçe Güzel ve Eylem Tuna Çoban dört gün boyunca aday öğrencilerden gelen soruları yanıtladılar.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Tekniker Mert Çınar internet ve video konferans altyapısında teknik destek sağlarken, Medya Merkezi Koordinatörü Uğur Karabulut ve koordinatörlük çalışanı Kasım Ertuğrul webinarların video kaydına alınmasında, montajlanmasında ve sanal fuar etkinliklerinin üniversitemizin sosyal medya hesaplarında paylaşılarak geniş kitlelere ulaştırılmasında görev aldılar.

Genel - 02:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.