28° Parçalı az bulutlu

GURUR DUYUYORUM

Spor - 9 Ağustos 2021 20:21 A A

Çanakkale’nin altın çocuğu Oğuz Uyar Olimpiyat oyunları dönüşü www.canakkaleninnabzi.com sitesine açıklamalarda bulundu

Çanakkale’nin ilk Olimpiyatlarda mücadele eden sporcusu ünvanını kazanan Milli Atlet Oğuz Uyar 2020 Tokyo Olimpiyatları dönüşü ilk açıklamalarını www.canakkaleninnabzi.com sitesine yaptı. Milli sporcu sporculuk yaşantısında kendisine idol olarak gördüğü sporcularla  aynı ortamda olmak ve onlarla yarışmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

ÇOK FARKLI BİR DENEYİM

Olimpiyatlar her sporcunun hayalini süsleyen bir şampiyona, bir sporcu kariyeri boyunca içinde yer almak isteyip ülkesini en iyi şekilde temsil etmek için emek sarfeder ve olimpiyatlarda yer almak, ülkesini temsil etmek her sporcunun büyük hayalidir. Bende bu hayalimi genç yaşta gerçekleştirdiğim için çok mutluyum

İDOLLERİMLE AYNI ORTAMDA OLDUM

Her sporcunun olduğu gibi benimde kendime idol gördüğüm bir çok sporcu var. Bunlar dünyanı sayılı sporcuları, sürekli ekranlardan izlediğimiz ve kendimize örnek aldığımız sporcular. Tokyo’da idollerimle aynı ortamda olmanın mutluluğunu yaşadım. Onlarla yarışmanın gururunu yaşadım. En önemlisi de onlardan bir çok tecrübe edindim.

Oğuz Uyar açıklamalarının devamında ise daha önünde bir çok şampiyona olduğunu ve çok çalışması gerektiğini bildiğini ifade ederken açıklamalarının devamında ise şunları söyledi;

Bu seviyelere gelmek için çok çalıştım, birçok zorlukların üstesinden geldim. Tabiki burada en büyük pay ailemin bana hep inandılar, desteklediler başarımın en büyük payı ailemindir.

Kulübüm Fenerbahçe bana her zaman destek oldu, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinde spor hayatımı sürdürdüğüm için çok mutluyum.

Antrenörüm  Vijdan Berberoğlu’nun benim hayatımdaki yeri bambaşka, spor hayatımın yönlendirilmesinde ve benim bugünlere gelmemde büyük pay sahibi ona minnet duyuyorum.

Sizin aracılığınızla bana desteklerini eksik etmeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Çanakkale’de rahat ortamda antrenman yapmamda yardımcı lan başta Çanakakle Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Kalkan’a, şube müdürlerine ve çalışanlarına da ayrıca teşekkür ediyorum.

 

 

 

Spor - 20:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.