24° Açık

Karate’de Çanakkale Rüzgarı Esti

Spor - 30 Ağustos 2021 10:55 A A

Kayseri’de yapılan Türkiye Karate Şampiyonasında Çanakkale’li sporcular 2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz Madalya aldılar.

Kayseri Kadir Has Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası beş kategorideki müsakabakalarla sona erdi.

Türkiye Şampiyonasına katılan Çanakkale’li karateciler şampiyonayı 2 Altın, 1 Gümüş, 2 Bronz Madalya ile tamamladılar. 25-29 Ağustos tarihleri arasında Kayseri’de yapılan Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası’nda Marmara bölgesi ön plana çıktı. 47 ilden 231 kulüp ve 1100’ü aşkın sporcunun katıldığı şampiyonada en başarılı il 12 madalya alan İstanbul olurken, Çanakkale en başarılı dördüncü il oldu.

Kayseri’de yapılan Türkiye Yıldızlar Karate şampiyonasında ilk Altın Madalya Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Beyza Akkaya’dan gelirken, ardından Çanakkale Geçilmez Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Belinay Aydın Çanakkale’ye ikinci altın madalya’yı kazandıran isim oldu.

Şampiyonada 1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Ceren Yıldırım Türkiye ikincisi olurken, Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Yıldıray Uğural Türkiye üçüncülüğüne imza attı. Şampiyonada  1903 Çanakkale Beşiktaşlılar Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Pınar Asya Cengiz ise Türkiye üçüncüsü olurken Çanakkale’ye bronz madalya kazandırdı.

 

 

Spor - 10:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.