14° Kapalı

Milli Sporcudan Yegül’e Ziyaret

Spor - 19 Eylül 2021 02:13 A A

İÇDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Tarık Yegül, Milli Sporcu Merve Vatan’ı makamında ağırladı

2015 yılında İÇDAŞ Spor Kulübü’nde rüzgar sörfü eğitimi almaya başlayan başarılı sporcu Merve VATAN, bugüne kadar katıldığı ulusal yarışlarda çok sayıda Türkiye derecesi kazanmış, milli takım kadrosuyla katıldığı uluslararası bir çok yarışta ülkemizi temsil ederek bizleri onurlandır. Altı yıldır yaz kış demeden denizde ve karada antrenmanlarına aralıksız devam eden VATAN, bu yıl içerisinde katıldığı Ulusal ve Uluslararası yarışlarda aldığı derecelerle çalışmalarının karşılığını aldı. Özellikle kış aylarında deniz üzerinde yapılan zorlu antrenmanlara rağmen pes etmeyen, kazandığı başarılar neticesinde hep bir üst dereceyi hedefleyen sporcumuz emeklerinin meyvesini toplamaya başladı.

Bu yıl Nisan ayı içerinde gerçekleştirilen TYF 2021 Techno Plus Milli Takım Seçme yarışlarında Genç Kız U19 kategorisinde Türkiye 1.ncliği, Haziran ayı içerisinde gerçekleştirilen TYF IQ Foil Kadınlar Genel klasmanında Türkiye 2.si olarak milli takıma seçildi.

Merve VATAN, kazandığı dereceler neticesinde yer aldığı TYF Milli Takım kadrosuyla Ağustos ayı içerisinde katıldığı Techno Plus Dünya Şampiyonasında Kızlar kategorisinde Dünya 2.’si olurken son olarak Estonya’da gerçekleştirilen Techno 293 Avrupa Şampiyonasında Kızlar Avrupa 1.’ncisi olarak adeta başarıdan başarıya koştu.

Milli sporcu Merve VATAN ve antrenörü Onur YALÇIN’ı kazandıkları başarılar üzerine İÇDAŞ A.Ş. İstanbul merkez ofisinde bulunan makamında ağırlayan İÇDAŞ A.Ş. Genel Müdürü Sayın Tarık YEGÜL, yarışları birebir takip ettiğini, sporcunun başarılarından çok gururlandığını söyledi, özverili çalışmaları ve gösterdikleri başarıları için hem sporcumuzu hem de antrenörümüzü tebrik etti.

İÇDAŞ Spor Kulübü olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını belirten YEGÜL, bundan sonraki hedeflerinin sporcumuzu Olimpiyatlarda görmek olduğunu belirtti. İÇDAŞ A.Ş. Genel Müdürü  Tarık YEGÜL sporcu ve antrenöre hediyelerini takdim ederek, başarılarının devamını diledi.

Spor - 02:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.