24° Açık

Miniklerle İlk Yerli Tohumlar Dikildi

Genel - 5 Temmuz 2021 19:02 A A

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencileri Çağla Apay ve Gökçenur Dinç tarafından düzenlenen “Değişen Tohum Gelişen Ben“ isimli sosyal sorumluluk projesi ilkokul öğrencileriyle beraber hayata geçirildi.

“Halkla İlişkiler Örnek Olaylar ve Uygulamalar” ile “Araştırma Projesi” dersleri kapsamında hazırlanan proje pandemi şartlarına rağmen uygulamaya geçti. Çanakkale’de merkezde bulunan bir ilkokulda gerçekleştirilen proje, pandemi sebebiyle etkinliklerden uzak kalmış öğrenciler için büyük heyecan uyandırdı. Tohum ekimi, bakımı ve yerli tohumların öneminden bahsedilen projeye toplamda 35 ilkokul öğrencisi katıldı.

Tohum ekim faaliyeti için öğrencilere Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi bölümünden temin edilen yerli domates, kavun, patlıcan tohumları verildi. Öğrencilerle birlikte toprak ve torfa ekilen tohumların daha sonra bahçelere nasıl aktarılacağını da anlatıldı.

Her sene daha fazla okulda ve ilkokul öğrencisiyle gerçekleştirilmesi düşünülen ve yerli tohumların önemine vurgu yapılan projede, ilkokullu çocukların toprağa ve yerli tohuma önem veren bilinçli birer birey olarak yetişmesi hedefleniyor.

Genel - 19:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.