24° Açık

Özel Sporculara Başarılı İsim Atandı

Spor - 10 Mart 2022 20:09 A A

Özel Sporcular Çanakkale İl Temsilciliğine yaptığı başarılı çalışmalarla adını duyuran Serap Şengezer atandı

Özel Sporcular Çanakkale İl Temsilciliğinde görev değişimi yaşandı. Çanakkale’de özel sporculara yönelik yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Serap Şengezer Özel Sporcular il temsilcisi olarak atandı.

Serap Şengezer Kimdir?

1981 yılında Çorum’da işçi bir baba ve ev hanımı bir annenin 3.çocukları olarak dünyaya gelen Serap Şengezer temel eğitimini Çorum sonrasında Edirne’de tamamlayıp Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği bölümünü bitirdi. Aynı zamanda Sosyal hizmetler mezunu olup, lisans eğitimi sırasında özel çocuklarla çalışmaya başlayan Serap Şengezer, MEB’ e bağlı özel çocuklar için kurulan İş Okulu ve Otistik Çocukları Eğitim Merkezi okullarında bir süre beden eğitimi öğretmeni olarak çalıştıktan sonra rehabilitasyon merkezinde işletmeci (kurucu/müdür) ve eğitimci olarak görev yaptı. Hizmet verdiği süre boyunca atletizm ve masa tenisi alanlarında özel sporcularda 2. Kademe antrenörlük, atletizm antrenörlüğü belgelerini aldı. Birçok seminer ve çalıştaylarda görev almış olup ayrıca özel çocuklar üzerine özel eğitim ile ilgili birçok eğitim ve gelişim seminerine katılmıştır. Halen 2011 yılından beri devam eden Kıvılcım Özel Eğitim Gençlik Spor Kulübü başkanlığı ve antrenörlüğünü sürdüren Serap Şengezer, özel çocuklarda hareket eğitimi le çalışmaya devam etmektedir.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunda 14 Yıldan beri organizasyon kurulu, genel koordinatör yardımcısı olarak görev alan Serap Şengezer kısa süre önce Özel Sporcular Çanakkale İl Temsilcisi olarak atandı

 

Spor - 20:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.