24° Açık

ROÇDAK Hafta Sonunu Değerlendirdi

Spor - 5 Ekim 2021 22:04 A A

Çanakkale’nin tek dağcılık ve doğa sporları kulübü olan Rotamız Çırpılar sadece bir yürüyüş grubu olmadığını ve dağcılık konusunda da iddialı olacağını gösterdi

Geçen hafta sonu yeni yürüyüş sezonuna Elma Toplama Şenliği adı altında bir kültür faaliyeti yürüyüşü ve kampçılığı birleştirerek başlayan ROÇDAK (Rotamız Çırpılar Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü)  Pazar gününü  de dağcılık eğitimi  yürüyüş ve pikniği birleştirerek devam etti.

Hafta sonu yapılan Temel Kaya Teknikleri Uygulaması 23 Eylül’de teorik kısmı yapılan eğitimin devamı olarak 26 lisanslı sporcunun katılımıyla Kemerdere köyünde yapıldı. Kulübün dağcılık antrenörü ÇOMÜ BESYO Öğretim elemanı Emrah AYKORA ve yardımcısı Mehmet IRMAK’ın fedakâr çalışmaları ile başarılı bir gün geçirildi.

Dernek Başkan Yardımcısı Hakan BÜKÜLMEZ’in nezaretinde yürütülen etkinlikte hekim Esra BAŞBUNAR ve hemşire Gülfer FERİK muhtemel sağlık meselelerine karşı hazır bulundu.

Dernek Başkanı Mustafa GÖÇMEN, faaliyete katılan ve katkıda bulunanları kutladığını ve derneğin dağcılık ve doğa sporlarını topluma sevdirme ve yayma çalışmalarına İl Gençlik ve Spor Müdürlüğünün destekleriyle etkili bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Dernek yönetim kurulu üyesi ve sporcusu ÇOMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet ULUDAĞ, faaliyete katılan en yaşlı sporcu olarak kaya inişini denemiş olmaktan çok mutlu olduğunu ancak 30 yaş altı gençlerin bu işlere yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ayrıca kültür ve tabiat yönüyle ve kendine has zirveleriyle özel bir yeri olan Kazdağlarına sırtını dayamış olan Çanakkale’nin dağcılık ve tabiat sporlarında önder bir konuma getirilebileceğine inandığını ifade etti.

Antrenör Emrah AYKORA da olimpik bir spor olan dalda ilk öğretim yaşındaki çocuklara kadar inmenin başarının anahtarı olacağını söyledi

Spor - 22:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.