11° Kapalı

Şehit Yakınları ve Gazi Evinin Açılışı Yapıldı

Gündem - 21 Eylül 2021 22:46 A A

İçişleri Bakanlığı tarafından arsası verilen, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeneği tahsis edilen ve İl Özel İdaresi tarafından Barbaros Mahallesi Dardanel Spor Tesislerinin yanında yapılan Çanakkale Şehit Yakınları ve Gazi Evi’nin açılış töreni Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çanakkale Şehit Yakınları ve Gazi Evi’nin açılış törenine; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK’ın yanı sıra Vali İlhami AKTAŞ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Yarbay Ercan Oran, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, AK PARTİ İl Başkanı Naim Makas, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gülşen Uz, Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Çanakkale İl Temsilcisi Muharrem Şahin, Anadolu Şehit Aileleri Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Sebahat Korkmaz Demir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Çanakkale Şehit Yakınları ve Gazi Evi’nin açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Törende; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK ve Vali İlhami AKTAŞ tarafından birer konuşma yapıldı.

4.500 M2 inşaat alanına sahip, standartları yüksek, boğaz manzaralı, 40 odalı, restoran ve kafeteryası olacak biçimde planlan, Türkiye’nin diğer illerinden şehitliklerimizi ziyaret etmek üzere ilimize gelen gazilerimiz ve şehit yakınlarımızın çok rahat ve konforlu bir ortamda kalmaları için yapılan Çanakkale Şehit Yakınları ve Gazi Evi’nin açılışı dualarla ve hayırlı olsun temennileriyle gerçekleştirildi.

Yapılan açılışın ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK ve Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Şehit Yakınları ve Gazi Evi’nde incelemelerde bulundular. İncelemelerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK ve Vali İlhami AKTAŞ, Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Gülşen Uz, Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Çanakkale İl Temsilcisi Muharrem Şahin, Anadolu Şehit Aileleri Derneği Çanakkale Şubesi Başkanı Sebahat Korkmaz Demir, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Doğan, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular ve dernek üyeleri ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

Dernek başkanları ve dernek üyeleri ile bir süre görüşerek sohbet eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK ve Vali İlhami AKTAŞ, dernek başkanlarının talep ve isteklerini dinlediler. Dernek başkanları ve dernek üyeleri Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK ve Vali İlhami AKTAŞ’ın göstermiş oldukları ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

Gündem - 22:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.