24° Açık

TAEKWONDO’DA KIYASIYA MÜCADELE

Spor - 26 Temmuz 2021 16:20 A A

15 Temmuz Demokrasi şehitleri anma açık hava Taekwondo Marmara şampiyonası Çağlar Kaynak basketbol sahasında yapıldı.

Şampiyonaya katılan sporcuların Dünya, Avrupa ve uluslararası şampiyonalarda dereceler almış olmalarından dolayı turnuva adeta  Türkiye şampiyonası havasında geçti.

Çanakkale Taekwondo İl temsilcisi Hasan Altunışık şampiyonaya katılımın yüksek olduğu, kalitenin ve sporcuların yüksek performansının olmasından dolayı şampiyonayı izleyenleri heyecanlandırarak onların büyük beğenisini kazandığını belirtti.

Altunışık şampiyonanın önemine vurgu yaparak açıklamalarına şöyle devam etti. “ Şampiyonanın amacı 15 Temmuz 2016 yılında, büyük bir cesaretle bedenini tankların önüne siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak onları yad etmekti. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın bu önemli gecede meydanlarda olmamız çağrısında bulunmasından dolayı bizde Çanakkale Taekwondo il temsilciliği olarak böylesi önemli gecede hem Cumhurbaşkanımızın çağrısını hem de bizlere düşen görevi yerine getirmiş olduk. Ayrıca bu şampiyonayı kordon boyunda yapmamızın amacı Taekwondo sporunu Çanakkale halkımıza tanıtarak taekwondo sporunun kırıcı ve sokak kavgası bir spor olmadığını göstermekti.

Bu güzide sporu halkınıza tanıtıp sevdirmek amacındayız. Bunu da gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığının yapmış olduğumuz bu şampiyonada gördük. Çanakkale halkımızın beğenisini kazanan bu şampiyona da izleyenler de büyük bir görsel şölen olduğu kanısındaydılar.

Böylesi etkinlikleriniz Çanakkale taekwondosu için çok önem arz etmektedir. Bu şampiyonaya Çanakkale’nin yanı sıra  Eskişehir, Kırklareli ve  Balıkesir illerinden 11 kulüp katıldı. Gece geç saatlere kadar süren bu şampiyonada 68 sporcu kıyasıya mücadele verdi. Şampiyonada başarı elde edebilmek için katılan illerin ve kulüplerin sporcuları tüm hünerlerini ortaya koyarak ter döktüler.

Şampiyonada Çanakkale’li sporcularımızın ortaya koydukları maçları seyredilmeye değerdi. Bu şampiyonada Dünya, Avrupa ve, Türkiye dereceleri olan sporcuların yarışması Türkiye şampiyonası havasında geçmesini sağladı.

Çanakkale Anafartalar spor kulübü 4 birincilik alarak 51 puanla birinci olurken ikinciliği ise 42 puanla Krklareli spor kulübü almayı başardı.

Çanakkale ilimizde sık sık maç yaparak bu sporcularımızı her an maç olacakmış gibi maçlara hazır tutmaktayız. Bu yapmış olduğumuz uygulamanın karşılığını sporcularımızın Türkiye, Avrupa gibi büyük şampiyonalarda derecelerle alıyoruz ve inşallah da almaya devam edeceğiz, bu sebeple doğru yolda ilerlediğimiz kanısındayız. Ben sporcularımızı bu başarılarından dolayı tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi

 

Spor - 16:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.