24° Açık

Tarım Hayvancılık ve Teknoloji Fuarı Açıldı

Gündem - 2 Ekim 2021 12:22 A A

Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı kapıları halka açtı.

Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açılış törenine; Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin yanı sıra, Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay, Tekirdağ Ticaret ve Sanayı Odası Başkanı Cenğiz Günay,Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan, Çevre İl ve İlçe Ticaret ve Sanayı ve Ticaret Borsa Başkan ve yöneticiler,AK PARTİ İl Başkanı Naim Makas, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende; Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan tarafından birer konuşma yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Vali İlhami AKTAŞ, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan ve Biga Ticaret Borsası Başkanı Mesut Okyay tarafından Biga Fuarı’nın bugünlere gelmesindeki katkılarından dolayı 11 firmaya teşekkür plaketi verildi.

Yapılan plaket takdiminin ardından 15. Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Vali İlhami AKTAŞ, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK PARTİ Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK PARTİ Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın Akif Özkaldı ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindekiler fuar alanındaki stantları gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.

Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarının açılışı sonrasında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda; Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ, tarım sektörü temsilcileri ve üreticileri ile bir süre görüşerek temsilcilerin sorularını cevapladı.

HABER: FERİT KAVAS/BİGA

Gündem - 12:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.