14° Kapalı

UÇAN KIZ EKİN ZEREN FIRAT

Spor - 4 Eylül 2021 01:27 A A

Erken Sanat Spor Akademisinin Uçan Kız lakaplı Milli Sporcusu Adını Avrupa ve Dünya’ya duyurmaya başladı. Ekin Zeren Fırat elde ettiği başarılarla zirveye adım adım tırmanıyor

Çanakkale Erken Sanat Spor Akademisinin Milli Cimnastikçisi Ekin Zeren Fırat katıldığı turnuva ve şampiyonalarda gösterdiği performansla adeta izleyenleri büyülüyor.

Antrenörlüğünü başarılı isim Ömür Koçak’ın yaptığı yıldız sporcu Ekin Zeren Fırat son olarak Milli Takım ile birlikte Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenen Slovak Open Cup Aerobik Cimnastik şampiyonasında 15-17 yaş tek bayanlarda birinci olurken, 15-17 yaş çiftlerde ise yine birincilik kürsüsünde yer aldı.

15 Şubat 2006 İstanbul Güngören doğumlu olan Ekin Zeren Fırat İlkokulu Çanakkale Kepez İlkokulunda okurken, Orta Öğretimini de Kepez Ortaokulunda gerçekleştirdi. Fırat halen lise eğitimini Çanakkale Hüseyin Akif Terzioğlu Lisesinde devam ettirmekte.

2013 yılında daha sekiz yaşında iken Çanakkale’nin jimnastik branşındaki önemli antrenörü Ömür Koçak’ın keşfetmesi Cimnastik sporuna başlayan Milli Sporcu halen Erken Sanat Spor Akademisi Gençlik ve Spor kulübünde lisanslı sporcu olarak spor hayatına devam etmekte.

2014 yılında Çanakkale içi ve Ülke geneli yarışmalara katılmaya başlayan Ekin Zeren Fırat İlk kez 2015 yılında lig müsabakalarında Türkiye Şampiyonluklarına imza attı ve 2015 yılından itibaren Çanakkale’yi cimnastik branşında girdiği yarışmalarda Türkiye şampiyonlukları ile gururlandırdı.

2015-2021 yılı aralığında sadece tek bayanlarda 14 kez Türkiye şampiyonu, iki kez Türkiye ikincisi,  bir kez de Türkiye üçüncüsü oldu

Ekin Zeren Fırat ilk yurt dış turnuvasına ise 14-16 Ekim 2016 tarihinde Bulgaristan’da düzenlenen Plovdiv Open Cup yarışmasına katılarak gerçekleştirdi. Bu şampiyonada 9-11yaş kategorisinde Tek bayanlarda üçüncü olan Milli sporcu ilerisi için umut vermeye başladı.

 

2018 yılının Nisan ayında Slovakya’da düzenlenen Slovak Open Cup özel turnuvasında 12-14 yaş Çiftler kategorisinde ikincilik eden Ekin Zeren Fırat başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Uçan Kız Milli Takım formasını ilk kez 2021 yılında Azerbeycan’da düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonasında giydi. Bu şampiyonada 15-17 yaş tek bayanlarda güçlü rakipleriyle mücadele eden Fırat Dünya onunculuğuna imza attı. Aynı şampiyonada Çiftler kategorisinde ise dünya sekizinciliğini Türkiye’ye getirdi.

Çanakkale’nin Gururu olan Ekin Zeren Fırat 19-23 Ağustos tarihleri arasında Slovakya’nın başkenti Bratislava’da düzenlenen Slovak Open Cup Aerobik cimnastik Şampiyonasına Milli Takım ile birlikte katıldı. Bir çok güçlü rakibinin arasında mükemmel performans sergileyen Ekin Zeren Fırat 15-17 yaş kategorisinde kürsünün en üstüne çıkmayı başardı. Yine aynı şampiyonada 15-17 yaş kategorisi çiftlerde’de altın madalya Ekin Zeren Fırat’ın oluyordu.

Çanakkale’nin Uçan Kızı Ekin Zeren Fırat şimdi 17-19 Eylül tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında Milli takım forması altında Avrupa Şampiyonluğu için ter dökecek.

Bizde Çanakkale’nin gururu olan Uçan Kızımız Ekin Zeren Fırat’a https://www.canakkaleninnabzi.com/ ekibi olarak başarılar diliyoruz.

SENİNLE KALMAYA DEVAM EDİYORUZ UÇAN KIZ

 

 

 

 

Spor - 01:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.