24° Açık

ÜNVER TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Spor - 18 Temmuz 2021 10:43 A A

Çanakkale’li sporcu Deniz Batın Ünver Türkiye Şampiyonluğuna imza attı

Sakarya’da düzenlenen Türkiye Gençler ve Büyükler Wushu Şampiyonası ve Milli takım seçmelerinde Çanakkale’li sporcu Deniz Batın Ünver çıktığı Taichi ve Kılıç dallarında rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Ünver elde ettiği Türkiye Şampiyonluğuyla Ekim ayında Gürcistan’da düzenlenmesi planlanan Avrupa Wushu Kung Fu şampiyonasında Milli forma altında mücadele etmeye hak kazandı

SPOR AKADEMİK HAYATA FAYDA SAĞLAR

Sporun veya egzersizin faydalarını hepimiz biliyoruz. Ancak iş çocukların eğitim hayatına gelince vakit konusunda endişe duyuyor veya dersleri olumsuz etkiler düşüncesi ile yaptırmıyoruz. Oysa ki beynin sağlıklı çalışabilmesi için oksijene ve glikoza ihtiyaç duyduğu ve metabolizmanın ancak spor yaparak bunu artırabileceği gerçeğini görmezden geliyoruz. Araştırmalar spor yapan çocukların akademik hayatlarında başarıyı olumlu etkilediğini bildirmektedir. Çanakkale’li lise öğrencisi Deniz Batın Ünver buna en güzel örneklerden biri.  Günde 2 saat düzenli egzersiz yaparak yarışmalara hazırlanıyorken LGS sınavında %7 lik dilime girerek %100 bursla bir lisede eğitime başladı.

Pandemiye rağmen antrenmanlara devam eden sporcu 2 dalda Türkiye Şampiyonu olurken not ortalaması 99 geldi. Onur ve Takdir Belgeleri ile ödüllendirilen sporcu Ayrıca spor dışı uğraştığı Bilim ve sanat etkinliklerindeki başarılarından dolayı 2  belge almaya hak kazandı. Sporculuk ve Akademik  başarının sırrını sorduğumuz şampiyon öğrenci Deniz Batın Ünver şunları söyledi ” Sadece erken kalkın ve gününüzü planlayın. Sosyal medya, dijital oyun gibi etkinliklerinizden 2 saat ayırıp düzenli spor yapın. Sonra başarı geldikçe kendinizi iyi hissedeceksiniz daha çok isteyeceksiniz” dedi.

Haber: Bülent Büberci

Spor - 10:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.