24° Açık

Vatandaşlarımız Risk Yaşamamalı

Gündem - 8 Ağustos 2021 12:38 A A

Çanakkale Belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel açıklamalarda bulundu

Yüksel yaptığı açıklamalarda yıllardır deprem tehlikesi altında riskli konutlarda yaşayan  vatandaşlarımızın risk taşımayan yenilenmiş  konutlarına gönül rahatlığıyla yerleşebilmeleridir dedi.

Yüksel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi ;

Çanakkale Belediyesi’nin yaklaşık 8 yıldır dillendirdiği; ancak çeşitli gerekçelerle  sonuca erdiremediği  ve bölge sakinlerinin depreme dayanıksız konutlarda endişe ile çözüm beklediği Sosyal Konutlar Bölgesi’nde,  kentsel dönüşümden yararlanabilecek  bir   Proje için  gerekli  olan İmar Planı Değişiklik Teklifi, belediye meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Yüksek riskli deprem bölgesinde yer alan şehrimizde, deprem riski taşıyan  Sosyal Konutların dönüşüme girip yenilenmesi ve bölge sakinlerinin can  güvenliğinin sağlanması büyük önem arz ediyor. Belediye Meclisi AK Parti Grubu olarak , bu gerçeği göz önünde bulundurarak  meclis toplantılarında konuyu sürekli gündemde tuttuk ve sorguladık.

En son  geçtiğimiz kasım ayında, risk tespiti yapıldığı halde tahliye ve dönüşümün başlamamasının yasaya aykırı olduğunu vurguladık.

Nihayetinde  Belediye İmar Müdürlüğü,  kentsel dönüşüm yasasına uygun bir proje hazırladı. Bölgede kentsel dönüşüm mevzuatına uygun bir projenin başlayabilmesi için gereken   imar plan tadilatını  önceki gün olağanüstü meclis toplantısında onayladık .

Uzun süredir sürüncemede kalan bu konuyla ilgili, gelinen  noktada Belediye Meclisi   AK Parti Grubu’nun ısrarcı  ve  yapıcı muhalefetinin  etkili olduğunu vurgulamak  istiyoruz.

Çanakkale Belediyesi’nin sorumluluğunda olan Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm Projesi’ni bundan sonraki süreçte de aynı kararlılıkla takip edip, gerekli olduğunda  öneri, görüş  ve çekincelerimizi  sunmaya devam edeceğiz.

AK Parti Grubu olarak tek temennimiz, yıllardır deprem tehlikesi altında riskli konutlarda yaşayan  vatandaşlarımızın risk taşımayan yenilenmiş  konutlarına gönül rahatlığıyla yerleşebilmeleridir.

Gündem - 12:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.