14° Kapalı

Yasal İşlem Başlatacağız

Spor - 26 Ocak 2022 13:31 A A

Hastanebayırıspor kulübü yönetim kurulu üyesi Mehmet Kavasoğlu yaşanan olayları kınadıklarını ve şikayetçi olacaklarını açıkladı

Çanakkale Süper Amatör lig A Grubunda Pazar günü Ayvacık İlçe Stadında oynanan ve 80. Dakikada yarım kalan Ayvacık Belediyespor-Hastanebayırıspor karşılaşmasının yankıları devam ediyor

Hastanebayırıspor kulübü olayları kınayan açıklamada bulunurken, Kırmızı-Lacivertli kulübün yönetim kurulu üyesi Mehmet Kavasoğlu Kanal 17 televizyonunda canlı olarak yayınlanan Amatör Panaroma programı canlı yayınına telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu.

Kavasoğlu yaşanan olayları kınadıklarını ve sorumlular hakkında şikayetçi olacaklarını ifade etti. Kavasoğlu açıklamalarının devamında ise şunları söyledi;

MÜSABAKANIN YARDIMCI HAKEMİ YARALANDI

Karşılaşmanın geneline baktığımızda iki takım oyuncuları içinde herhangi bir sorun yaşanmadığını görüyoruz. Müsabaka içinde tabiki hakem hataları olacaktır. Bizimde müsabaka içerisinde itiraz ettiğimiz önemli pozisyonlar oldu. Ne olursa olsun bunun çözümü şiddet olmamalı. Karşılaşmanın son ölümünde tribünlerden Müsabakanın yardımcı hakemine kar topu görünümlü buz parçası atıldı ve hakem arkadaşımız yaralanarak olduğu  yere çöktü. Biz gerçekten bu duruma çok üzüldük. Müsabaka hakemi de soyunma odasına giderek yaralanmadan dolayı müsabakayı tatil ettiğini açıkladı.

SOYUNMA ODASI ŞALTERLERİNİ İNDİRDİLER

Müsabaka hakeminin tatil kararından sonra Ayvacık Belediye Başkanı sahaya inerek müsabaka hakemlerine karşılaşmanın oynanması konusunda baskılar yaptı. Hakem soyunma odasının camlarını yumrukladılar. Soyunma odalarının şalterlerini indirerek elektrikleri kestiler. Soğuk havada terli sporcuların buz gibi soyunma odalarında beklemelerine yol açtılar.

KAPILARA ARAÇLAR ÇEKİLDİ

Müsabaka sonunda stadyumun çıkış kapısına araçlar çekildi. Buradan kimsenin çıkartılmayacağı söylendi. Taraftarlar sahaya davet edilerek olayların büyümesi istendi. Müsabaka hakemlerine karşı soyunma odasına baskılar arttı. Uzun bir zaman sonra özellikle hakemlerin çıkmasına izin verildi.

BAYAN YARDIMCI HAKEME ÜZÜLDÜM

Müsabakanın bayan yardımcı hakemine gerçekten üzüldüm. Yaşananlar sonunda soyunma odasına lisansları almaya gittiğimde bayan yardımcı hakemin korkusu yüzüne vurmuştu. Bu bizleri derinden yaraladı

KULÜP BAŞKANIMIZA HAKARETLER ETTİLER

Hastanebayırıspor yıllardan bu yana örnek bir kulüp olarak anılmıştır. Alt yapılardan itibaren ahlaklı sporcu yetiştiren ve örnek olan bir kulüptür. Müsabakada yaşananlardan sonra Kulüp başkanımıza hakaretler edildi. Saldırı girişiminde bulunuldu. Bunlar hiç hoş şeyler değil. Kulüp başkanımız büyük bir camiayı temsil etektedir. Kendisine yapılan hakaretler tüm camiaya yapılmış sayılır. Bu yüzden Başta Ayvacık Belediye Başkanı olmak üzere olayların içinde olanları kınıyoruz.

YASAL İŞLEM BAŞLATACAĞIZ

Yaşanan olaylardan sonra yönetim kurulu olarak toplanarak karar aldık ve yasal işlemleri başlatacağız. Ayvacık Belediye Başkanı Sayın Mesut Bayram ve olaylara karışanlar hakkında zaman kaybetmeden yasal işlemleri başlatacağız.

 

Spor - 13:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.