20° Açık

Botaş Şampiyonluğa Ulaştı

Spor - 27 Mayıs 2023 11:47 A A

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında Çanakkale’de düzenlenen U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, BOTAŞ şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Çanakkale’nin yaptığı U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Karşılaşmalar ,Anafartalar Spor Salonu ve 18 Mart Spor Salonu’nda oynandı.

Anafartalar Spor Salonu’ndaki final karşılaşmasının ardından BOTAŞ şampiyonluğa ulaşırken, Çankaya Üniversitesi ikinci ve Erdemli Koyuncu Irmak Spor da üçüncü oldu.

U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Yüsra Tunç (BOTAŞ) en değerli oyuncu seçilirken; Naz Secerlioğlu (Çankaya Üniversitesi), Yüsra Tunç (BOTAŞ), Liva Aksoy (Erdemli Koyuncu Irmak Spor), Nehir Odabaşı (Fenerbahçe) ve Ela Çarıkçı (Emlak Konut) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Nehir Odabaşı (Fenerbahçe) sayı ile ribaund, Günay Akgür (KKTC) asist, Naz Secerlioğlu (Çankaya Üniversitesi) blok ve Yüsra Tunç (BOTAŞ) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

Spor - 11:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.