14° Açık

Geliboluspor Adını Finale Yazdırdı

Spor - 27 Mart 2022 21:27 A A

Geliboluspor  Play-off yarı final karşılaşmasında Çanakkale Dardanelspor’u mağlup ederek finale yükseldi.

Çanakkale Süper Amatör lig Play-Off yarı final karşılaşmasında Çanakkale Dardanelspor rakibi Geliboluspor’a 2-1 mağlup olarak elendi. Geliboluspor namağlup yarı finale gelen rakibini mağlup ederek finale yükseldi.

Biga İlyas Bayram stadında oynanan karşılaşma öncesinde güzel görüntüler ve istenmeyen olaylar yaşandı.

Çanakkale Dardanelspor taraftarları ve Geliboluspor taraftarları ilçe girişinde buluşarak fotoğraf çektirip güzel görüntüler sergilerken, Biga İlyas Bayram stadın ulaşan Çanakkale Dardanelspor taraftarlarına ufak bir münakaşa sonrasında Çanakkale’den ilçeye maç için giden Çevik Kuvvet tarafından dakikalarca biber gazı sıkılması maç öncesi en çirkin görüntülerdi. Karılaşma bitiminde de yine Çanakkale’den giden Çevik Kuvvet polisleri Çanakkale Dardanelspor taraftarlarının üzerine biber gazlarıyla giderken bir çok taraftar önce ambulanslarda daha sonra ise hastanelerde tedavi gördü.

Biga İlyas Bayram stadında oynanan karşılaşmanın ilk devresi 0-0 sona ererken, ikinci yarıda ise tempo yükseldi. Müsabakanın 87. Dakikasında Geliboluspor Tarkan’ın golüyle 1-0 öne geçerken, 90. Dakikada Çanakkale Dardanelspor Emre ile skoru 1-1 yaptı.

Müsabakanın böyle bitmesi beklenirken Geliboluspor uzatma dakikalarında Ayhan ile bir gol bularak karşılaşmadan 2-1 ayrılan taraf oldu.

Müsabakadan sonra Geliboluspor taraftarları ile Geliboluspor’lu futbolcular finale adım atmayı kutlarlarken, mavi-beyazlı takım Gelibolu ilçesinde krallar gibi karşılandı.

 

 

 

Spor - 21:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.