22° Açık

Hakkımızı Sonuna Kadar Arayacağız

Spor - 26 Ocak 2022 17:34 A A

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram yarıda kalan Ayvacık Belediyespor-Hastanebayırı Gençlik Spor karşılaşması hakkında Amatör Panaroma programına açıklamalarda bulundu.

Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram yaptığı açıklamalarda müsabakanın tamamlanması gerektiğini ifade ederken açıklamalarının devamında şunları söyledi;

FUTBOL’A AŞIK BİR BELEDİYE BAŞKANIYIM

Futbol’u çok seven adeta futbol’a açık bir belediye başkanıyım. Belediye Başkanı olmadan önce yıllarca futbol oynayıp, kulüp yöneticilikleri yaptım. Belediye Başkanı olduktan sonra sadece futbol’a değil spor’un tüm branşlarına destek verdim ve  vermeye devam ediyorum

MÜSABAKA HAKEMİNİ ESEFLE KINIYORUM

Süper Amatör ligte bu kadar önemli bir karşılaşmaya böyle bir hakemin atanmasına anlam veremiyorum Rakip takımın kaptanı ile aynı iş yerinde çalışan bir hakemin böyle bir karşılaşmada nasıl tarafsız olması beklenebilir. Karşılaşmanın genelinde kötü yönetim gösteren müsabaka hakemi karşılaşmanın yarım kalmasında da önemli rol üstlenmiştir. Yaşanan bir kar topu atılması sonrasında yan hakemin tedavisinin yapılmasının ardından müsabakanın devam etmesinde bir sakınca olmamasına rağmen müsabaka hakemi adeta karşılaşmayı tatil etmek için çaba sarfetti.

Bizlerin her türlü garantiyi vermesine rağmen saha içinde tehditkar konuşan, emrivaki davranan ve hiç dinlemeyen bir hakem vardı. Müsabakayı tatil etmek için elinden geleni yaptı.

RAKİP TAKIM KAPTANI İLE HAKEM BİRLİKTE MAÇ YÖNETTİ

Karşılaşmanın hakemi ile rakip takım kaptanının aynı kurumda çalışmaları bize göre apayrı bir konu. Başka hakem mi kalmadı ki böyle bir karşılaşmaya rakip takım kaptanı ile  aynı kurumda çalışan birlikte fotoğraflar paylaşan bir hakemi atıyorsunuz. Yine insanların aklında soru işaretleri bırakıyorsunuz. Adeta müsabakayı birlikte yönettiler. Müsabakanın tatil olmasında bu olayda önemli rol oynadı. İl Hakem kurulu hakem atamalarında dikkatli olmalı. Bakın az önce yayına bağlanan Ezine Belediye Başkanı da aynı şeylerden bahsetti. Hakem atamalarından ve çifte standartlardan bahsetti. Demek ki sadece ben bunları söylemiyorum. O Kadar garip ki rakip takım kaptanı ile müsabaka hakeminin boy boy fotoğrafları var.

SEYİRCİYİ GALYENA GETİRDİLER

Karşılaşma boyunca rakip takımda bulunan bazı oyuncular ve müsabaka hakemi taraftarları galyena getirdiler. Rakip takımdan bazı oyuncuların taraftarlara küfürler etmesi ve müsabaka hakeminin ise buna kayıtsız kalması tansiyonun artmasına yol açtı. Müsabaka hakemi ne için sahadadır. Adeleti sağlamak için sahadadır. Sen adaleti adil şekilde sağlayamazsan istenmeyen olayların sorumlusu olursun, taraf olursan emekleri gasp etmiş olursun

HİÇ KİMSEYE TEMESIM OLMADI

Karşılaşma durduğunda bende sahaya geldim. Ben bu ilçenin belediye başkanıyım ve haklarını savunmak zorundayım. Kesinlikle iddia edildiği gibi hiç kimseye temasım olmadı. Aksine müsabakanın oynanması ve tamamlanması için çaba sarfettim.

HASTANEBAYIRISPOR KULÜBÜ BAŞKANI ÇANAKKALE’DEKİ MAÇTA NEREDEYDİ

Hastanebayırıspor kulüp başkanı Çanakkale’deki karşılaşmada neredeydi. Benim şahsıma anama avradıma küfür edilirken neredeydi. Futbolcuları şahsıma ağza alınmayacak küfürler ederken hiç ortalarda görünmüyordu. Şimdi kalkmış basın açıklaması düzenliyor. Küfürü kimse tasvip etmez, kimse kimseye küfür etmemeli ama önce kendi etmeyeceksin, ettirmeyeceksin.

HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ

Ayvacık Belediyespor bir ilçenin takımıdır. Ayvacık ilçesini bir değeridir. Sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Tüm mercilerde hakkımızı arayacağız. Bizler Çanakkale’ye uzaktayız diye bir ilçe takımının kaderiyle oynamalarına izin vermeyiz. Unutulmasın hepimiz Çanakkale’yiz ve öyle olmaya devam edeceğiz.

 

Spor - 17:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.