16° Açık

Heyecan Dorukta

Spor - 30 Ekim 2021 14:42 A A

Çanakkale’de 5 ncisi düzenlenen Baja Troia Turkey de heyecan giderek tırmanıyor. Çanakkale’nin ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonun 3.etap yarışlarında etaplar zorlaştıkça rekabet  dozu artmaya başladı.

29 Ekim İDA etabı sabah ve öğlen birer kere aynı yönde geçildi. Ekipler en iyi zamanları yapabilmek için pilotaj yeteneklerini sonuna kadar kullandılar ve araçlarının sınırlarını zorladılar.

Start alan birçok ekip mekanik arızalar yaşadı, zorlukla servis alanına gelerek araçlarını öğleden sonra koşulacak etaba hazırladılar. Kurtarma görevlileri tarafından çekilen, ya da ideal süresinde servise gelemediği için zaman cezası alan ekipler Süper Ralli haklarını kullanarak bir sonraki etapta start alma şansına sahip oldular.

Baja Troia Turkey in 3.etabı Bayramiç Yassıbağ göleti çevresinde Kazdağı eteklerindeki zorlu parkurlarda yapıldı. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki kez aynı parkurda start alan 40 araç yaklaşık 150 kilometrelik etaplarda ter dökerken özellikle su geçişleri renkli görüntülere sahne oldu. Toplam 680 km üzerinden koşulan Baja Troia Turkey de pazar günü ise Kipa önündeki zorlu parkurda ikili start verilecek. Son gün pilotlar hem birbirleri ile hem de zamana karşı mücadele edecekler.

Spor - 14:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.