17° Açık

İstanbul’da Çanakkale Rüzgarı Esti

Spor - 1 Mayıs 2024 21:29 A A

İstanbul’da düzenlenen Okul Sporları Kürek Türkiye Birinciliği, genç sporcuların yeteneklerini sergilediği muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

28 Nisan’da gerçekleşen bu heyecan dolu şampiyonada, genç kürekçiler kendi kategorilerinde büyük başarılar elde ettiler.

Çanakkale Bahçeşehir Koleji, Genç A Erkekler 4x kategorisinde Türkiye 2.’si olarak önemli bir başarı elde etti. Takımın kadrosunda Ege Olcay, Hüseyin Yavuz, Emir Karakurt ve Pusat Ekşi yer aldı. Aynı okulun Ege Olcay ve Pusat Ekşi’den oluşan Genç A Erkekler 2x takımı da Türkiye 3.sü oldu.

Diğer kategorilerde de genç sporcuların başarısı göz kamaştırdı. ,

Elifsu Aydın, Genç B Kadınlar 1x kategorisinde Türkiye 3.’sü olurken, Furkan Efe Keskin Genç B Erkekler 1x kategorisinde Türkiye birincisi oldu. Genç B Erkekler 2x kategorisinde ise Kubilay Alkan ve Kuzey Bayatlı Türkiye 2.’si oldu.

Yıldız kategorilerinde de dikkat çeken başarılar yaşandı. Arda Yiğin, Yıldız Erkekler 1x kategorisinde Türkiye birincisi olurken, ikinciliği Kerem Keskin kazandı. Yıldız Kadınlar 1x kategorisinde Türkiye 3.’sü Tuana Sezen olurken, Yıldız Kadınlar 2x kategorisinde Türkiye birinciliğini Ecem Aydın ve Nazen Arıcı kazandı.

 

 

Spor - 21:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.