20° Açık

Küçük Dev Adam İsmail Yağız Altıparmak

Spor - 4 Eylül 2021 02:06 A A

Erken Sanat Spor Akademisinin Küçük Dev Adam lakaplı Milli Sporcusu İsmail Yağız Altıparmak Avrupa ve Dünya’da ismini altın harflerle yazdırırken hedeflerine adım adım koşuyor

Çanakkale Erken Sanat Spor Akademisinin Türk Cimnastiğine armağan ettiği bir sporcu İsmail Yağız Altıparmak, Küçük Dev Adam lakabıyla anılan Milli Sporcu Çanakkale’nin adını ülke ve ülke dışında her şampiyonada duyurmakta

24 Haziran 2005 Doğumlu olan Küçük Dev Adam İlk okulu Çanakkale Özlem Kayalı İlkokulunda okudu. Orta öğrenimini Cevat Paşa Ortaokulunda tamamlayan Milli Sporcu İsmail Yağız Altıparmak halen Millilik Bursu ile okuduğu Çanakkale 1915 İstek Okullarında Lise öğrenimine devam etmekte

İsmail Yağız Altıparmak henüz altı yaşındayken antrenör Ömür Koçak’ın keşfetmesi ile spor hayatına başladı. Milli sporcu on yıldır tecrübeli jimnastik antrenörü Ömür Koçak ile birlikte Erken Sanat Spor Akademisi Gençlik veSpor kulübünde spor hayatına devam etmekte

Küçük Dev Adam 2013 yılında il içerinde düzenlenen yarışmalara katılarak yarışmacı sporcu kimliğini alırken, 2014 yılında ilk il dışı şampiyona deneyimini yaşadı.

İsmail Yağız Altıparmak 2015 yılında katıldığı Türkiye şampiyonasında ilk Türkiye şampiyonluğunu kazandı ve o tarihten itibaren Çanakkale’yi cimnastik branşında girdiği her şampiyonada Türkiye şampiyonluğu ile onurlandırdı.

Başarılı sporcunun 2015-2021 yılları arasında sadece tek erkeklerde 11 Türkiye şampiyonluğu bulunuyor.

İsmail Yağız Altıparmak ilk yurt dışı turnuvasını 2016 yılında Bulgaristan’da yaşadı. Plovdiv Open Cup yarışmasında tek erkeklerde üçüncü olan Küçük dev adam çiftlerde ise altın madalya kazanan sporcu oldu.

Çanakkale’nin Küçük Dev Adamı ilk milliğini ise 2017 yılında elde etti. Bu yıl düzenlenen 7. Uluslararası Aerobik cimnastik Dünya Şampiyonası Açılış Kupasında 12-14 yaş tek erkeklerde Dünya üçüncüsü oldu.

 

Artık adını duyurmaya başlayan İsmail Yağız Altıparmak 2017 yılında düzenlenen Avrupa şampiyonasında ise Avrupa beşincisi olma başarısını gösterdi.

2018 yılında Slovakya’da düzenlenen Slovak Open Cup Özel turnuvasında 12-14 yaş tek erkeklerde birinci olan Altıparmak çiftler kategorisinde de birinciliği kimseye bırakmadı.

Başarı basamaklarını tek tek çıkan Milli sporcu 2018 yılında Portekiz’de düzenlenen Aerobik cimnastik Dünya Şampiyonasında Dünya beşinciliğine imza atma başarısını gösterdi.

2019 ve 2020 yıllarında pandemi sebebiyle ulusal ve uluslararası yarışmalara katılamayan Küçük Dev Adam 2021 yılında Azerbeycan’ın Bakü kentinde düzenlenen Aerobik cimnastik Dünya Şampiyonasında 15-17 yaş çiftler kategorisinde ülkeye Dünya sekizinciliğini getiren isim oldu

İsmail Yağız Altıparmak 19-23 Ağustos tarihleri arsında Bratislava’da düzenlenen Slovak Open Cup Aerobik cimnastik şampiyonasına Milli takım sporcusu olarak katılırken, 15-17 yaş tek erkekler kategorisinde üçüncü, çiftler kategorisinde ise birincilik kürsüsünde yer aldı.

Çanakkale’nin Küçük Dev Adamı  şimdi 17-19 Eylül tarihleri arasında İtalya’nın Pesaro entinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında Milli takım forması altında Avrupa Şampiyonluğu için ter dökecek.

Bizde Çanakkale’nin gururu olan Küçük Dev Adam İsmail Yağız Altıparmak’a

https://www.canakkaleninnabzi.com/ ekibi olarak başarılar diliyoruz.

SENİNLE KALMAYA DEVAM EDİYORUZ KÜÇÜK DEV ADAM

Spor - 02:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.