Açık

URAL “Güneş Balçıkla Sıvanmaz”

Gündem - 14 Ağustos 2021 01:59 A A

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Ural Basın açıklaması yaptı

Başkan Ural yaptığı basın açıklamasında gündemde yer olan konular hakkında görüşlerini belirtirken yazılı basın açıklamasında şunları söyledi;

Basına ve kamuoyuna;

Ülkemiz insanı içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı, işsizlik, kadına şiddet, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve mülteci sorunu ile baş etmeye çalışırken birde yangın ve doğal afetlerle karşı karşıya kalmış durumdadır.

Bu vesileyle yangında ve sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabır dilerim.

Ülkeyi yönetenlerin altından kalkamadığı, önlem alamadığı bu sorunlar halkımızı, insanımızı daha da zorda bırakıp tedirgin ederken Ülkemizi  yönetenler yerelde de CHP’ ye saldırmayı,  elden bırakmıyorlar. Cumhuriyetin kurucu partisini karalayarak, çamur atarak iktidarda kalacaklarını, sanıyorlar.

Herkesin bilmesi gereken  bir gerçek var, tünelin sonu göründü, tepetaklak gidiyorsunuz.

Ak Parti Grup Başkanvekili,  Çanakkale Milletvekili Sn, Bülent Turan ülkedeki büyük orman yangınlarının ardından kullanılmayan uçaklarla gündeme gelen Türk Hava Kurumu’nun içinde bulunduğu kötü durumdan CHP’nin  sorumlu olduğunu öne sürerek fütursuzca davranmış, partimizi ve Genel Başkanımız Sn, Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu konunun müsebbibi iddialarında bulunmuş, halkın sinir uçlarıyla oynandığını öne sürerek, Türk Hava Kurumuna atadıkları kayyum sorununun en büyük sorumlusu CHP‘dir diyerek yaptıklarını örtmeye çalışmıştır. Ancak bilmelidir ki, güneş balçıkla sıvanmaz.

Sn, Naim Makas’ta iyi bilmelidir ki, sahte tören kutlamalarıyla, Meclis üyesi transferleriyle de bu işler olmaz, bu iktidar yürümez. Bir resmi devlet töreni düzenleniyorsa bu devletin ilgili makamı törene davet eder ve davete icabet edilir. Buradan da  bir yere gidemezsiniz Halkın içine gidin de görün, birlikte yola çıktıklarınızın konuştuklarına bir kulak verin, çok iddialıysanız koyun sandığı görelim sonucu.

Hal böyleyken,  farklı bir algı yönetmeye çalışan Çanakkale yerel Basınından birileride ortaya çıkıp, millet ittifakımızın önemli iki siyasi partisi Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Partiyi birbirine düşürmeye çalışıyor. İnanın kimin eli kimin cebinde belli değil, at izi it izine karışmış durumda,  bu konuya da bir açıklık getirmek istiyorum.

Basınımızın en önemli görevi halka doğru bilgi aktarmaktır, haberin kaynağı doğru olmalıdır, çamur at izi kalsınla habercilik yapılmaz,  ama maalesef basınımızın da ülkemizde geldiği getirildiği durum ortada. Maalesef doğru haber yapmak yerine sansasyonel haberlerle halkımızı insanımızı meşgul ederek gündem oluşturmaya çalışılmakta ve AKP’nin ekmeğine değim yerindeyse yağ sürülmektedir.

Ülke bu haldeyken, kaos yaratma çabasına katkı koymak niyedir bilemiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede çıkan haberin özü, millet ittifakının ortağı Cumhuriyet Halk Partisi ile İyi Partiyi birbirine düşürmekten öte değildir, haber aynen şöyle ‘’Ülgür Gökhan varsa, Biz yokuz,,

Değerli Çanakkaleliler hepimiz biliyoruz ki, Ülkemizde önce Genel seçimler var ve Ülkemiz insanının isteği  totaliter tek adam rejiminden kurtarmak ve  Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Laik Cumhuriyeti güçlendirilmiş parlamenter sistemle korumaktır

Hal böyleyken 3 yıl sonra yapılacak yerel seçimi gündeme taşımanın ne anlamı vardır. Ülke yangın yeri siz Çanakkale Belediyesini kim yönetecek tartışması ile neyi gizlemek istiyorsunuz, artık halkımız gerçekleri gördü ve AKP ilk genel seçimde yolcudur, kim kimlerle ne yapmak istiyorsa da ayna bakmasını öneriyorum.

Konuyu araştırdım , İyi Parti İl Başkanı Sn, Selahattin Yıldızlar ve İyi  Parti  GİK Üyesi Sn, Rıdvan Uz’la konu hakkında  görüştüm,  konunun muhatapları bizim böyle bir haberle  ilişkimiz yok, biz böyle bir şey söylemedik, dediler.. Haberi detaylıca okuyup konuyu incelediğimizde görüyoruz ki, geçmişi kaşıyıp gündem oluşturmaktan öte bir haber olmadığını gerçeği ortaya çıkıyor. Şimdi buradan sesleniyorum Ülkemizde yeterince kaos var, bu kaostan kurtulmak genel seçimlerden geçiyor ve biz hemen seçim diyoruz, Yüreğiniz varsa hodri meydan.

Bu arada bir konunun da altını çizmek isterim ki, Cumhuriyet Halk  Partimizin adaylarının belirleme yetkisi sadece CHP Örgütlerine ve CHP üyelerine aittir. Bunun dışında kimsenin bizim adaylarımızda ilgili bir açıklama yapma yetkisi asla yoktur, şayet bunu birileri çıkıp yapmaya kalkarsa bunu bir siyasi saygısızlık olarak yorumlarız.

Buradan İyi Parti İl Başkanıma  ve  Sn, Rıdvan Uz’a da bir hatırlatma yapmak  isterim,  böyle bir haber bilginiz dışında yapılmış olduğunu söylediğinize göre ilgili basın kuruluşundan tekzip istemeniz size, Partinize ve  Çanakkale siyasetine fayda sağalacaktır.

Bu vesileyle bir kez daha tüm Çanakkale halkımıza bildirmek istiyorum ki;  iktidar ülkeyi yönetemiyor,  Ülkemiz yokuş aşağı freni patlamış kamyon gibi savrularak felakete gidiyor,  bu gidişe dur demenin yolu hemen seçimden geçiyor. Ülkemiz genel seçim sürecine girmiş durumdadır her durumda yapılacak baskın, erken ve zamanında olacak ilk seçimde Millet İttifakımız  İktidar olacaktır,  buna inancımız tamdır, bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Tüm Millet İttifakı Partileri ve özellikle demokrasiye inanan, demokrasi ve Cumhuriyet sevdalısı tüm halkımız kararını vermiş seçime hazırdır.

Gündem - 01:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.