17° Açık

VakıfBank Dünya Şampiyonu

Spor - 19 Aralık 2021 22:26 A A

VakıfBank, dünyanın en iyi 6 takımının mücadele ettiği FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda altın madalyanın sahibi oldu.

Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen, FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın finalisti İtalyan ekibi Prosecco Doc Imoco Volley ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

Finalde İtalya temsilcisi Prosecco Doc Imoco Volley’i 25-15, 22-25, 25-22, 22-25 ve 15-7’lik skorlarla 3-2 mağlup eden VakıfBank’ı Ankara seyircisi ilgiyle takip etti.

Karşılaşmayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da tribünden izledi.

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası ikinci sırada tamamlayan Prosecco Doc Imoco Volley takımına madalyalarını; TVF Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi A. Nihan Karaçam Salkaya, 2.’lik şiltini TVF Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Alpaslan takdim etti.

FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda birinci olan VakıfBank takımına madalyalarını ve kupasını; Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.

SALON: Ankara Spor Salonu

HAKEMLER: Andrea Puecher (İtalya), Pawel Burkiewciz (Polonya)

PROSECCO DOS IMOCO CONEGLIANO: Wolosz, Plummer, Folie, Egonu, Courtney, De Kruijf, De Gennaro (L) (Vuchkova, Gennari, Sylla, Caravello, Frosini, Gennari)

VAKIFBANK: Cansu, Gabi, Zehra, Haak, Bartsch-Hackley, Ogbogu, Ayça (L) (Meryem)

Spor - 22:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.