20° Açık

Yelken Yarışları Sona Erdi

Spor - 12 Nisan 2022 14:27 A A

Okul Sporları İl Birinciliği Yelken Yarışları İÇDAŞ Spor Kulübü Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

Yelken İl Temsilciliği’nin 2022 yılı faaliyet programında yer alan Okul Sporları İl Birinciliği Yelken Yarışları 9-10 Nisan tarihlerinde İÇDAŞ Spor Kulübü Çanakkale Yelken Okulu Tesislerinde 19 okuldan 24 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri Yelken Spor Dalı Uygulama Esaslarına uygun olarak düzenlenen yarışlar, Küçükler Kız – Erkek, Yıldızlar Kız- Erkek ve Gençler Kız- Erkek kategorilerinde olmak üzere Optimist, ILCA 4-ILCA 6 ve Techno 293 sınıflarında yapıldı. Yarış sonuçlarına göre kendi kategorilerinde ilk dörde giren sporcular madalya kazanmalarının yanı sıra 07-08 Mayıs 2022 tarihlerinde Çanakkale’de yapılacak olan Okul Sporları Türkiye Şampiyonasına da katılmaya hak kazandılar.

10 Nisan Pazar günü gerçekleştirilen ödül törenine Gençlik Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, Gençlik Spor Şube Müdürü Sedat Pektaş, Çanakkale Yelken İl Temsilcisi İsmail Hakkı Demirhan, sporcuların beden eğitimi öğretmenleri ve çok sayıda veli katıldı ve sporculara ödüllerinin verilmesinin ardından yarışlar sona erdi.

Dereceye giren sporcular, okulları ve dereceleri şöyle;

OPTİMİST KÜÇÜKLER KIZ

1) İDİL MOLLAOĞLU  (BİGA ORTAOKULU- İÇDAŞ S.K)

2) EDA YILDIZ  (BAHÇEŞEHİR KOLEJİ- İÇDAŞ S.K)

3) SEZİN SEZER (H. AKİF TERZİOĞLU O.O. -İÇDAŞ S.)

4) MELİS KUMRU (CEVATPAŞA O. OKULU- İÇDAŞ S.K)

OPTİMİST KÜÇÜKLER ERKEK

1) BATUHAN DURAK (KARABİGA M. KEMAL O. O.- İÇDAŞ S)

2) CAN CESUR (BAHÇEŞEHİR KOLEJİ O.O.- İÇDAŞ S.)

3) D. FEHİM AKYEL (BİGA HAMDİBEY O.O. – İÇDAŞ S.K)

OPTİMİST YILDIZLAR KIZ

1) ELVİN GÜRBÜZ (BAHÇEŞEHİR KOLEJİ- İÇDAŞ S.K)

2) CEREN DURAK (ÖMER MART O. OKULU- İÇDAŞ S.K)

3) AYŞE GÖKŞİN ŞEVİK (ÖZEL İSMAİL KAYMAK O.O. – Ç.KALE YELKEN S.K)

4) İDA KAYACIK (MEHMET AKİF ERSOY O.O. – İÇDAŞS)

OPTİMİST YILDIZLAR ERKEK

1) GENCER ERTAŞ (BİGA DOĞA KOLEJİ – İÇDAŞ S.K)

2) ONAT SAMAN (CEVATPAŞA ORTA OKULU – Ç.KALE YELKEN S.K)

ILCA 4 GENÇLER KIZ

1) GÜNCE MOLLAOĞLU  (İÇDAŞ FEN LİSESİ -İÇDAŞ S.K)

2) MEVSİM ERGUVAN  (ÖZEL Ç.KALE AÇI FEN LİSESİ – Ç.KALE YELKEN S.K)

3)  A.IRMAK FIÇICIOĞLU (BİGA ATATÜRK ANADOLU L. – İÇDAŞ S.K)

4) ELİF GÖKÇE ŞEVİK (ÖZEL İSTEK Ç.KALE FEN L. – Ç.KALE YELKEN S.K)

ILCA 4 GENÇLER ERKEK

1) KAYRA DOĞAN   (ÇANAKKALE FEN LİSESİ -İÇDAŞ S.)

ILCA 6 GENÇLER KIZ

1) V. ZULAL TURKOĞLU (Ö.ÇANAKKALE DOĞA A. L. – İÇDAŞ S.K)

ILCA 6 GENÇLER ERKEK

1) MEHMET DALKILIÇ  (Ç.KALE İBRAHİM BODUR A. L. – İÇDAŞ S.K)

TECHNO 293 GENÇLER KIZ

1) YAREN CEYLİN KÜÇÜK (KAMPÜS KOLEJİ FEN LİSESİ – İÇDAŞ S.K)

2) DELFİN ADA CANPOLAT (KAMPÜS KOLEJİ FEN LİSESİ -İÇDAŞ S.K)

TECHNO 293 GENÇLER ERKEK

1) TUNA DOĞAN (DOĞA KOLEJİ FEN LİSESİ  – İÇDAŞ S.K)

Spor - 14:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.