18° Açık

Zeynep Dünya Şampiyonası Seçmelerinde

Spor - 17 Nisan 2023 12:25 A A

Çanakkale’nin Taekwondodaki yıldızı Zeynep Taşkın Dünya Şampiyonası Milli takım seçmelerine katılacak

Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanlığının 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve 29 Mayıs – 04 Haziran 2023 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Büyükler Dünya  Taekwondo Şampiyonası düzenlenecek.

Bakü’de yapılacak Dünya Şampiyonasına katılacak milli takımda yer alacak sporcuların belirlenmesi için 25 Nisan 2023 tarihinde Konya’da yapılacak olan  Dünya şampiyonası milli takım seçme şampiyonasına Çanakkale’nin Taekwondo daki yıldızı  Zeynep Taşkın’da davet edildi.  Taşkın seçmelerde  birinci olması durumunda Dünya şampiyonasına direk katılma hakkını kazanacak.

Lapseki Belediyesi sporcusu olan Zeynep Taşkın  bu yıl ocak ayında yapılan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında çoğu maçlarını nakavtla alarak Türkiye şampiyonu olmuştu.

Milli takım antrenörü ve Çanakkale Taekwondo İl Temsilcisi Hasan ALTUNIŞIK yapılacak olan milli takım elemelerini  değerlendirdi;

“Taekwondo sporuna Türkiye’de ilgi çok büyük. Her katıldığımız Türkiye şampiyonasında 2500’in üzerinde sporcu katılıyor. Şampiyon olabilmek için minimum 7-8 maç kazanmak gerekiyor. Bu şampiyonalarda şampiyon olmak gerçekten zor, hele ki büyükler kategorisinde çok daha zor.

Sporcumuz Zeynep Türkiye şampiyonasında zoru başararak ve Türkiye şampiyonu olmuştu. Sporcumuz Zeynep çok başarılı ve donanımlı bir sporcudur. Bunun açık göstergemside sporcumuzun Avrupa, Balkan, Uluslararası ve sayısız Türkiye şampiyonlukları var.  Ben sporcumuz Zeynep’e güveniyorum. İnşallah yapılacak olan bu zorlu şampiyonadan anlımızı akı ile şampiyon olarak Dünya şampiyonasına katılacağız ve Dünya şampiyonasından da şampiyon olarak istiklal marşımızı okutmanın gururunu yaşayacağız.

Bizler her zaman şunu söyledik. Zeynep gibi başarılı sporculara destek verilmesi gerektiğini bu tür sporcuların elinden tutulması gerektiğini destek verildikçe başarıların artarak geldiğini her daim kamuoyuna duyurduk, öyle de oldu. Sesimizi duyan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp YILMAZ Bey oldu. Sporcumuza vermiş olduğu desteklerden dolayı Kendisine çok teşekkürlerimi iletiyor şükranlarımı sunuyorum. “

 

 

Spor - 12:25 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.